+48 887 220 007

Szukaj

Wada serca: HLHS

Cel: leczenie i rehabilitacja

pysznopiotr

Aktualizacja 4.09.2018

Kilkudniowy Piotruś przeszedł I etap korekcji wady serca. Zabieg przebiegł zgodnie z planem i po myśli lekarzy. Serdecznie dziękujemy za pomoc! Chłopiec przebywa w Klinice Uniwersyteckiej w Muenster, gdzie przyszedł na świat. Maluch musi teraz wrócić do pełni sił a to może zająć nawet kilka tygodni. Osoby, które chciałyby wspierać Piotrusia mogą w każdej chwili dokonać wpłaty dowolnej darowizny - dane do wpłat znajdują się na dole strony. Raz jeszcze serdecznie dziękujemy!

Historia Piotrusia

5 lat temu spojrzeliśmy na siebie po raz pierwszy i już zostaliśmy razem. Rok temu wzięliśmy ślub, szczęśliwi, że zaczynamy budować swoją własną, kochającą rodzinę. Na wiadomość, że zostaniemy rodzicami nie musieliśmy długo czekać, byliśmy najszczęśliwszymi ludźmi na świecie kiedy w styczniu 2018 roku odczytaliśmy pozytywny wynik testu ciążowego. Zastanawialiśmy się czy na świat przyjdzie chłopczyk czy dziewczynka, wybieraliśmy imiona dla naszego dziecka. Oczyma wyobraźni widzieliśmy naszą rodzinę na spacerze, placu zabaw, podczas wycieczek, świąt... Rozmawialiśmy czego nauczymy nasze dziecko, w co będziemy się bawić, nawet jakie zabawki czy książeczki wybierzemy do pokoiku. Planowaliśmy naszą piękną przyszłość, przekonani, że przed nami cudowny czas. I nagle to wszystko przestało mieć znaczenie. Dowiedzieliśmy się, że będziemy mieć synka, chłopczyka z bardzo chorym sercem.

Pierwsze podejrzenie, że nasze dziecko ma wadę serca padło podczas badania prenatalnego. Nic nie wskazywało na to, że coś jest nie tak jak powinno, a jednak... Szczegółowe badania u specjalistów potwierdziły - nasz synek urodzi się jedynie z połową serca, jego druga połowa nie rozwinęła się. HLHS - zespół niedorozwoju lewego serca (hypoplastic left heart syndrome), to choroba, która stanowi śmiertelne zagrożenie. Bez leku podanego kilka sekund po urodzeniu a następnie operacji serca wykonanej w pierwszych dniach życia dziecko umiera. Jedyną szansą jest poród w ośrodku referencyjnym, w którym Piotruś, bo tak będzie miał na imię nasz syn, otrzyma specjalny lek. Ten lek, podawany bezustannie do jego malutkiej żyłki utrzyma go przy życiu do pierwszej operacji, pierwszej z minimum trzech, jakie będzie musiało przejść nasze dziecko.

Pokoik, który wymarzyliśmy sobie dla naszego dziecka będzie musiał poczekać bo najpierw nasz synek pozna ten na Oddziale Intensywnej Terapii. Zamiast łóżeczka w domowym zaciszu z karuzelką i niemowlęcymi zabawkami będzie to szpitalne, otoczone medycznymi pompami i monitorami. Musimy pogodzić się z tym, że życie kazało nam zweryfikować nasze plany, nie chcemy jednak się poddać, nie wyobrażamy sobie, by zostawić nasze dziecko za drzwiami szpitalnej sali i czekać bezradnie na korytarzu na wyznaczone godziny odwiedzin. Choć wiemy, że szpitalna droga nie będzie łatwa wiemy też, że chcemy przejść ją razem, u boku naszego syna, trzymając za maleńką rączkę, dodając otuchy i sił do walki.

Jeden z najlepszych specjalistów na świecie, zajmujących się leczeniem tej właśnie wady serca z jaką urodzi się nasz syn, kieruje Kliniką Kardiochirurgii Dziecięcej Szpitala Uniwersyteckiego w niemieckim Muenster. Tam nasz synek może urodzić się w tym samym szpitalu, w którym będzie operowany. Uniknie dzięki temu ryzykownego transportu. Tam też będziemy mogli być przy nim cały czas, przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu, do momentu, kiedy zabierzemy Piotrusia do domu, bo choć nasza droga będzie trudna, wierzymy, że zakończy się szczęśliwie. Jedyną przeszkodą są pieniądze, których nie mamy. 77 000 EURO to koszt porodu i pierwszej operacji serca naszego synka. Dlatego dziś prosimy Was o pomoc w ratowaniu dziecka, które jest całym naszym światem, o pomoc dzięki której dostaniemy szansę, by wspólnie z najlepszymi lekarzami zawalczyć o życie Piotrusia.

Fundacja na rzecz dzieci z wadami serca COR INFANTIS

ul. Nałęczowska 24, 20-701 Lublin

86 1600 1101 0003 0502 1175 2150

Dla wpłat zagranicznych:

USD PL93 1600 1101 0003 0502 1175 2024

EUR PL50 1600 1101 0003 0502 1175 2022

Kod SWIFT dla przelewów z zagranicy: ppabplpk

Bank: BGŻ BNP PARIBAS oddział w Lublinie, ul. Tomasza Zana 35, 20-601 Lublin

wpłaty w tytule przelewu z dopiskiem: Piotr Pyszno

Fundacja Cor Infantis nie pobiera prowizji ani żadnych dodatkowych opłat. Całość zebranych środków przeznaczona jest na leczenie dziecka.