+48 887 220 007

Szukaj
14.11
Odsłony: 20102

Dziś mija 4 lata od ukazania się reportażu Izy Michalewicz. Sprawdziliśmy, trafił do archiwum. Dziwne, że akurat ten, bo wcześniejsze i późniejsze nadal są. Choć może wcale nie powinno nas to dziwić. Prawda, która została w nim opisana zapewne niektórych zabolała mocno, choćby fakt, że wyszła na jaw. Takich historii jak te opisane w reportażu znamy jeszcze setki. Przekonani, że artykuł Michalewicz do archiwum nigdy trafić nie powinien zachęcamy do jego lektury.

Czytaj więcej...
04.07
Odsłony: 7425

{mp4}CorInfantis_serduszkowy_teledysk{/mp4}

17.06
Odsłony: 9159

Jest nam niezwykle miło przedstawić Państwu nowy tom poezji autorstwa Karoliny Kusek - od lat uznanej przez badaczy literatury i poezji za jedną z najwybitniejszych współczesnych poetek.

Jak czytamy w jednej z recenzji, „autorka znana z walki o prawa dziecka, próbuje w ,,Dzieciach Marsa” otworzyć NAM oczy na niewyobrażalny dramat DZIECKA w czasie wojen i jego problemów we współczesnym świecie’’.

Ów tom, traktujący o sprawach arcyważnych - odnoszący się do naszego dziedzictwa, historii, teraźniejszości i przyszłości, autorka zadedykowała wybitnemu Polakowi, profesorowi kardiochirurgii Edwardowi Malcowi, który od lat na całym świecie ratuje życie tysiącom najmłodszych z najcięższymi wadami serca i jak czytamy w dedykacji - „na wielu frontach walczy o życie DZIECKA”.

Na dzieło poetyckie „Dzieci Marsa”, składa się pięćdziesiąt wierszy w trzech wersjach językowych: polskiej, niemieckiej i rosyjskiej. Tłumaczami utworów są wybitni znawcy poezji – Wolfgang JÖhling i Tatiana Stepnowska. Z wymową wierszy silnie korespondują ilustracje autorstwa Joanny Hrk, przypisane do każdego utworu. Tom mieści również dwa posłowia autorytetów literackich: Dariusza Lebiody i Stanisława Grabowskiego.

Książka, którą serdecznie polecamy, wkrótce będzie dostępna w sprzedaży, a szczegóły dotyczące tej publikacji znajdą również Państwo na łamach ,,Gazety Wrocławskiej” i na stronie: www.dziecimarsa.pl