+48 887 220 007

Szukaj

Prof. Edward Malec odznaczony

on 18 kwiecień 2019
Odsłony: 2502

27C83086 F134 463F BA21 EA40265141C7

Z wielką przyjemnością informujemy, że Pan Profesor Edward Malec otrzymał kolejne odznaczenie. Na wniosek Ministra Inwestycji i Rozwoju, Pana Jerzego Kwiecińskiego, Profesor został odznaczony Medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości nadanym przez Prezesa Rady Ministrów.

W zaszczytnym gronie uhonorowanych znalazły się wybitne osobistości wyróżnione za wieloletnie zaangażowanie w prace na rzecz przemian demokratycznych i działania na rzecz społeczeństwa.

Odznakę stanowi metalowy, posrebrzany medal w kształcie prostokąta. Na przedniej stronie medalu znajduje się wizerunek orła białego w koronie na głowie zwróconej w prawo, z rozwiniętymi skrzydłami, z dziobem i szponami, wokół którego umieszczone zostały wizerunki Wojciecha Korfantego, Ignacego Jana Padarewskiego, Wincentego Witosa, Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Daszyńskiego oraz Józefa Hallera, a w dolnej, lewej części napis: 100-lecie Odzyskania Niepodległości. Na stronie odwrotnej medalu w górnej części znajduje się napis: To, co zdołały pokolenia tamte, dlaczego byście temu nie mogli podołać i wy?, a w dolnej części wizerunek Legionów Polskich.

Serdecznie gratulujemy!