+48 887 220 007

Szukaj

Jest nam niezwykle miło przedstawić Państwu nowy tom poezji autorstwa Karoliny Kusek - od lat uznanej przez badaczy literatury i poezji za jedną z najwybitniejszych współczesnych poetek.

Jak czytamy w jednej z recenzji, „autorka znana z walki o prawa dziecka, próbuje w ,,Dzieciach Marsa” otworzyć NAM oczy na niewyobrażalny dramat DZIECKA w czasie wojen i jego problemów we współczesnym świecie’’.

Ów tom, traktujący o sprawach arcyważnych - odnoszący się do naszego dziedzictwa, historii, teraźniejszości i przyszłości, autorka zadedykowała wybitnemu Polakowi, profesorowi kardiochirurgii Edwardowi Malcowi, który od lat na całym świecie ratuje życie tysiącom najmłodszych z najcięższymi wadami serca i jak czytamy w dedykacji - „na wielu frontach walczy o życie DZIECKA”.

Na dzieło poetyckie „Dzieci Marsa”, składa się pięćdziesiąt wierszy w trzech wersjach językowych: polskiej, niemieckiej i rosyjskiej. Tłumaczami utworów są wybitni znawcy poezji – Wolfgang JÖhling i Tatiana Stepnowska. Z wymową wierszy silnie korespondują ilustracje autorstwa Joanny Hrk, przypisane do każdego utworu. Tom mieści również dwa posłowia autorytetów literackich: Dariusza Lebiody i Stanisława Grabowskiego.

Książka, którą serdecznie polecamy, wkrótce będzie dostępna w sprzedaży, a szczegóły dotyczące tej publikacji znajdą również Państwo na łamach ,,Gazety Wrocławskiej” i na stronie: www.dziecimarsa.pl