Skip to main content

POTRZEBUJĘ POMOCY - KONTAKT Z FUNDACJĄ

Bieżącą działalnością Fundacji zajmują się dwie osoby, prosimy o zapoznanie się z zakresem wykonywanej przez nie pracy oraz formami kontaktu.

Przypominamy, że podopieczny to osoba, na rzecz której Fundacja Cor Infantis prowadzi zbiórkę 1,5% podatku lub zbiórkę celową lub obie te zbiórki jednocześnie. Osoby, które chcą zapisać się lub zapisać dziecko do Fundacji Cor Infantis, proszone są o kontakt z koordynatorem projektów.

Koordynator projektów

Aleksandra Lignar-Czyż (Kraków)

poniedziałek – piątek, godz. 8:00 – 16:00

Tel. +48 887 220 007

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Koordynator finansowo-księgowy

Edyta Paradzińska (Lublin)

poniedziałek – piątek, godz. 16:00 – 18:00

Tel. +48 603 867 422

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  • Bieżąca współpraca z podopiecznym/ rodzicami (opiekunami) podopiecznego w zakresie wszelkich spraw dotyczących przynależności do Fundacji, prowadzonych zbiórek i ich form, prowadzonych terapii, potrzeb i problemów
  • Rozwiązywanie problemów i podejmowanie działań zaradczych oraz naprawczych
  • Pozyskiwanie funduszy/ fundraising
  • Wdrożenie opracowanych procesów i procedur
  • Działalność edukacyjna, profilaktyka zdrowotna, promocja zdrowia osób z wrodzonymi wadami serca zgodna z kierunkiem wykształcenia (specjalista pielęgniarstwa kardiologicznego)
  • Organizacja transportów medycznych
  • Pisanie projektów i wniosków grantowych
  • Koordynowanie przygotowania i prowadzenia projektów
  • Bieżąca współpraca z partnerami projektów
  • Administracja strony internetowej i profili Fundacji w mediach społecznościowych
  • Koordynacja projektów PFRON
  • Bieżąca współpraca z podopiecznym/ rodzicami (opiekunami) podopiecznego w zakresie informacji o stanie subkonta oraz realizacji płatności za zakup produktów i usług związanych z procesem leczenia i rehabilitacji
  • Księgowanie darowizn finansowych przekazywanych na rzecz podopiecznych
  • Wykonywanie zwrotu kosztów poniesionych przez podopiecznego/ rodziców (opiekunów) w związku z procesem leczenia i rehabilitacji
  • Kontakt z kontrahentami w zakresie rozliczeń zakupu produktów i usług na rzecz podopiecznych
  • Prowadzenie bieżącej dokumentacji finansowo-księgowej
  • Prowadzenie dokumentacji finansowo-księgowej projektów
  • Przygotowanie sprawozdania finansowego
  • Przygotowanie i zawieranie umów
  • Pisanie projektów i wniosków grantowych
  • Komunikacja w zakresie obsługi prawnej
  • Administracja biurowa
  • Koordynacja pomocnicza projektów PFRON

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Czy możliwe jest spotkanie z koordynatorami w siedzibie Fundacji?

W siedzibie Fundacji przy ul. Nałęczowskiej 24 w Lublinie możliwe jest spotkanie wyłącznie z koordynatorem finansowo-księgowym w godzinach jego pracy wskazanych powyżej. Każdorazowo prosimy jednak o telefoniczne potwierdzenie spotkania. Koordynator projektów pracę na rzecz Fundacji wykonuje zdalnie, przebywając na stałe w innej miejscowości, nie ma zatem możliwości spotkania z nim w siedzibie Fundacji.

Czy są inne możliowści sprawdzenia stanu subkonta niż kontakt z koordynatorem finansowo-księgowym?

Jedyną osobą posiadającą możliwość przekazania informacji o stanie subonta jest koordynatpr finansowo-księgowy. Wynika to z organizacji pracy Fundacji oraz faktu, że koordynator projektów przebywa w innym mieście. Nie ma zatem dostępu do części przechowywanych danych, jak również dostępu do wpływającej korespondencji. Fundacja nie korzysta także z gotowych programów, w których możliwe jest indywidualne sprawdzenie stanu subkonta przez podopiecznego, gdyż wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Fundacja nie pobiera prowizji od prowadzonych zbiórek, zatem z niezwykłą starannością dba o dysponowanie zgromadzonymi środkami.

Czy osoba, która zmieniła Fundację jest nadal podopiecznym Fundacji Cor Infantis?

Podopieczny to osoba, na rzecz której Fundacja Cor Infantis prowadzi zbiórkę 1,5% podatku lub zbiórkę celową lub obie te zbiórki jednocześnie. Podopiecznym nie jest zatem osoba, na rzecz której zbiórka była prowadzona w przeszłości i została ona przeniesiona do innej organizacji. Rozumiemy, że przy wyborze organizacji rodzice mają różne priorytety i każdorazowo zachęcamy do zapoznania się z zakresem działań i wsparcia, jakie możliwe jest także w innych organizacjach oraz dokonaniem wyboru tej, która w największym stopniu spełnia oczekiwania podopiecznego/ jego rodziców. W związku z tym, jeżeli nawet w przeszłości w Fundacji była prowadzona zbiórka, a obecnie jest ona kontynuowana w innej organizacji, w sprawach bieżących i wobec różnorodnych problemów należy kontaktować się z fundacją, która taką zbiórkę prowadzi.

Czy Fundacja w działaniach na rzecz swoich podopiecznych stosuje praktykę know-how?

Fundacja działa w dwóch głównych obszarach - na rzecz ogółu społeczności osób z wrodzonymi wadami serca oraz na rzecz swoich podopiecznych. W drugim przypadku Fundacja szczególnie troszczy się o osoby, które obdarzyły ją zaufaniem i zdecydowały się na wspólne działania w zakresie poprawy opieki nad dziećmi z wrodzonymi wadami serca, oraz dalej rozszerzenia tej opieki na rzecz osób z wrodzonymi wadami serca wchodzących w dorosłość i osób dorosłych. Samo pojęcie know-how funkcjonuje w polskim systemie prawnym, określone jest jako całość informacji związana ze zdobytym doświadczeniem, całokształt doświadczeń, praktyk i procedur, jakie usługodawca zdobył w trakcie prowadzenia działalności. Istotną cechą know-how jest to, że wpływa ono na sposób wykonywania usługi odróżniając je od usług konkurencyjnych. W odniesieniu do NGOs, każda organizacja posiada swoje unikatowe know-how poparte wykształceniem, doświadczeniem, realizacją różnorodnych projektów i każda wykorzystuje je w działaniach na rzecz swoich podopiecznych, Fundacja Cor Infantis także.