Skip to main content

Po operacjach w 2017 roku w serduszku Toli pozostały niedomykalności zastawek a także przecieki krzyżowe (prawa komora-lewy przedsionek i lewa komora-prawy przedsionek) oraz przerost lewej komory (choć lekarze liczyli na to, że po operacjach lewa komora zacznie się zmniejszać).

Rok 2018 był dla nas trudnym rokiem. Stan Toli pogarszał się- z miesiąca na miesiąc kurczliwość serca słabła, Tolka miała też ogromne problemy z trawieniem i układem odpornościowym.

Eksperymentowano ze sposobami leczenia, które dopiero po pewnym czasie, ale w końcu zaczęły działać.

Niestety w 2019 roku kontrola rozrusznika wykazała, że właściwie w każdej chwili może okazać się niezbędna jego wymiana. Serduszko Toli urosło, a układ elektrod zaczął niekorzystnie wpływać na ruch serca. Jeszcze w lutym zastanawiano się nad natychmiastową operacją. Postanowiono jednak obserwować stan Toli, licząc na to, że jeśli problem ten nie będzie znacząco ingerował w stan dziecka- uda się przeciągnąć temat wymiany rozrusznika o kilka miesięcy, a najlepiej o kilka lat. Jeśli Tola będzie odpowiednio duża- jest szansa, że będziemy mogli uniknąć operacji na otwartym sercu, a rozrusznik uda się wszczepić przez żyłę, jak u dorosłych.

Dziś  z końcem 2022 roku Toleńka jest prawie sześcioletnią, żywiołową dziewczynką. Problemy z sercem, które pozostały po operacjach są nadal, cały czas też obserwujemy Tolkę pod kątem wymiany rozrusznika. Nie znamy dnia ani godziny, kiedy okaże się, że jej stan znacząco się pogorszy. 

Przekaż 1,5% podatku:

KRS 0000290273

Cel szczegółowy / tytuł przelewu: TOLA DERA

Nr konta 86 1600 1101 0003 0502 1175 2150

Fundacja Cor Infantis nie pobiera prowizji ani dodatkowych opłat. Całość przekazanych środków przeznaczana jest na pomoc dziecku. Dziękujemy!

Inne artykuły w tej kategorii:

Michał Żydek

Zgromadzone środki zostaną przeznaczone na bieżące potrzeby związane z leczeniem i rehabilitacją....

Lena Jarosz

Lena urodziła się 22.11.2012r. w Warszawie z wadą serca charakteryzującą się krytycznym zwężeni...

NADIA BILSKA

Cel szczegółowy / tytuł przelewu: NADIA BILSKA