Informacje ogólne
ZBIÓRKA CELOWA
ZBIÓRKA PUBLICZNA
ZBIÓRKA 1% PODATKU
PROCEDURA ALARMOWA I KONTAKT Z FUNDACJĄ
WYDATKOWANIE ZGROMADZONYCH ŚRODKÓW
Zbiórka celowa (ZC) jest formą gromadzenia dobrowolnych darowizn finansowych wpłacanych na konto Fundacji z przeznaczeniem na finansowanie konkretnego celu związanego z leczeniem lub rehabilitacją konkretnego podopiecznego. Zbiórka celowa odbywa się na następujące rachunki bankowe:
Fundacja na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis
ul. Nałęczowska 24, 20-701 Lublin
86 1600 1101 0003 0502 1175 2150 tytuł wpłaty: „imię i nazwisko dziecka”
Dla wpłat zagranicznych:
USD PL93 1600 1101 0003 0502 1175 2024 tytuł wpłaty: „imię i nazwisko dziecka”
EUR PL50 1600 1101 0003 0502 1175 2022 tytuł wpłaty: „imię i nazwisko dziecka”
Kod SWIFT dla przelewów z zagranicy: ppabplpk
Bank: BGŻ BNP PARIBAS oddział w Lublin
ul. Tomasza Zana 35
20-601 Lublin
Fundacja Cor Infantis nie pobiera prowizji ani żadnych dodatkowych opłat, całość zgromadzonych za jej pośrednictwem środków przeznaczana jest na leczenie dziecka.
W ramach prowadzonej przez Fundację zbiórki celowej Fundacja współpracuje z portalem Siepomaga.pl za pomocą którego możliwe jest gromadzenie środków finansowych na konkretny cel. Zgodnie z regulaminem Portalu nie jest możliwe prowadzenie zbiórek na ten sam cel przez Portal Siepomaga.pl oraz inny portal zbiórkowy. Informujemy również, iż Portal pobiera 6% prowizję na prowadzenie działań marketingowych koniecznych do wypromowania zbiórki. Zbiórkę na portalu Siepomaga.pl można założyć za pośrednictwem Fundacji Cor Infantis lub samodzielnie za pomocą strony https://www.siepomaga.pl/zglos
Podstawą do rozpoczęcia zbiórki celowej w Fundacji Cor Infantis jest przesłanie kompletnej dokumentacji drogą pocztową do siedziby Fundacji. Na w/w dokumentację składają się:
- karta podopiecznego (ZCP1),
- oświadczenie majątkowe matki dziecka (ZCP2),
- oświadczenie majątkowe ojca dziecka (ZCP3),
- porozumienie dot. zbiórki celowej w dwóch egzemplarzach (ZC1),
- podpisany regulamin prowadzenia zbiórek (ZC2),
- dokumentacja medyczna dziecka (wynik echo serca płodu, karty informacyjne pobytów szpitalnych - kopie),
- zaświadczenia rodziców dziecka z właściwego Urzędu Skarbowego o dochodzie za ostatni rozliczeniowy rok podatkowy (w przypadku, gdy rodzice nie rozliczają się wspólnie, każdy z nich występuje o zaświadczenie osobno) oraz w przypadku gdy rodzic korzysta ze świadczeń opieki społeczne i/lub świadczeń rodzinnych lub alimentacyjnych zaświadczenia z odpowiednich instytucji o wysokości przyznanych świadczeń.
Ponadto, w przypadku, gdy zbiórka celowa ma być prowadzona z przeznaczeniem na leczenie dziecka poza granicami kraju warunkiem jej uruchomienia jest przesłanie do siedziby Fundacji wraz z w/w dokumentami:
- kwalifikacji medycznej dziecka do zabiegu z kliniki, w której ma się on odbyć, zawierającej podstawowe dane personalne dziecka, przybliżony termin zabiegu i jego koszt,
- oświadczenia rodziców dziecka o konieczności leczenia dziecka poza granicami kraju (ZCP4).
Dokumenty konieczne do wypełnienia przez rodziców w celu otwarcia zbiórki można uzyskać kontaktując się z Fundacją mailowo pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wypełnione i podpisane dokumenty (karta podopiecznego, porozumienie o subkoncie w dwóch egzemplarzach, oświadczenia majątkowe rodziców, regulamin, zaświadczenie z US, dokumentacja medyczna, kwalifikacja do leczenia, oświadczenie rodziców o konieczności leczenia poza granicami kraju) należy przesłać do siedziby Fundacji pocztą lub kurierem.
Ponadto na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. należy przesłać informację o dziecku będącą podstawą do stworzenia apelu z prośbą o wsparcie finansowe dziecka oraz minimum sześć zdjęć dziecka. Zdjęcia powinny być dobrej jakości, przedstawiać dziecko zarówno w sytuacjach codziennych jak i podczas hospitalizacji. Apel będzie zamieszczany na stronie internetowej Fundacji oraz jej profilach na portalach społecznościowych.
Środki zgromadzone w Fundacji celem leczenia jej podopiecznych mogą być przeznaczone na finansowanie zabiegów i procedur medycznych w kraju i poza jego granicami oraz na realizację wszystkich innych potrzeb związanych z leczeniem i/lub rehabilitacją dziecka za wyjątkiem refundacji kosztów zakupu paliwa i kosztów zakupu biletów pkp, pks, komunikacji międzymiastowej i miejskiej. Fundacja nie refunduje także kosztów związanych zwyczajowo z wychowaniem dziecka i opieką nad nim, takich jak zakup pampersów dla niemowląt, butelek, kocyków, mleka (o ile nie jest preparatem leczniczym) fotelików samochodowych, opłat za przedszkole itp. Są to koszty, jakie ponoszą także rodzice zdrowych dzieci i nie podlegają refundacji. Możliwość refundacji kosztów pobytu rodziny w hotelu przyszpitalnym dotyczy wyłącznie hoteli dla rodzin zlokalizowanych przy klinikach i wymaga złożenia wniosku przez rodzica oraz uzyskania zgody Fundacji.
Szczegóły gromadzenia i wydatkowania środków określają regulaminy szczegółowe dostępne TU.