Informacje ogólne
ZBIÓRKA CELOWA
ZBIÓRKA PUBLICZNA
ZBIÓRKA 1% PODATKU
KONTAKT Z FUNDACJĄ
WYDATKOWANIE ZGROMADZONYCH ŚRODKÓW
Z uwagi na dużą ilość podopiecznych preferowaną formą kontaktu jest kontakt mailowy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. kontakt telefoniczny we wszystkich sprawach związanych ze zbiórką i leczeniem dziecka za granicą (z wyłączeniem informacji o stanie konta dziecka, zwrocie kosztów leczenia i rehabilitacji) możliwy jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00 pod nr tel. 887-220-007 (Aleksandra Lignar-Czyż - pracownik Fundacji).
Kontakt związany z informacją o stanie kontak, zwrocie kosztów leczenia i rehabilitacji, płatności do klinik, wysyłką puszek lub skarbon kwestorskich możlikwy jest od poniedziałku do piątku w godzinach 16:00-18:00
- telefonicznie pod nr (81) 533-73-55 (p. Bogumiła - wolontariusz Fundacji)
- telefonicznie lub sms pod nr 603-867-422 (p. Edyta - wolontariusz Fundacji)
- email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W sytuacjach nagłych (np. pogorszenie stanu zdrowia dziecka, nagła hospitalizacja, konieczność organizacji transportu medycznego do UKM), w których pomocne mogą być działania Fundacji możliwy jest kontakt sms po godzinie 16:00 oraz w weekendy i święta. Fundacja jako sytuację nagłą rozumie jedynie kwestie związane z ewentualnym pogorszeniem stanu zdrowia dziecka i koniecznością podjęcia w związku z powyższym działań organizacyjnych umożliwiających zapewnienie dziecku opieki medycznej. W obliczu takich okoliczności w Fundacji uruchamiana jest procedura alarmowa. Uruchmienie procedury alarmowej na czas realizacji ewentualnego transportu medycznego wyłącza Fundację z jakichkolwiek innych działań (konieczność stałego kontaktu z operatorem transportu i lekarzem sprawującym opieke nad dziekciem).
PROCEDURA ALARMOWA FCI
W przypadku nagłego pogorzenia stanu zdrowia dziecka, wątpliwości co do jego stanu i konieczności podjęcia działań ratunkowych rodzic:
1. Wzywa Zespół Ratownictwa Medycznego dzwoniąc pod numer alarmowy 112 lub 999, informując o zaistniałej sytuacji zdrowotnej, jednocześnie przekazując, iż dziecko ma wrodzoną wadę serca i prosząc o przyjazd „zespołu specjalistycznego z lekarzem” lub jeśli stan zdrowia dziecka nie wymaga interwencji pogotowia ratunkowego, rodzic udaje się z dzieckiem do najbliższego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego/ lekarza kardiologa/ lekarza pediatry.
2. Wszelkie wątpliwości co do stanu zdrowia dziecka WYMAGAJĄ KONSULTACJI Z LEKARZEM.
3. Po wstępnym zabezpieczeniu dziecka w rejonie, dysponując informacją medyczną na temat aktualnego stanu dziecka (wyniki badań i konsultacji przeprowadzonych w najbliższym szpitalu) jeżeli sytuacja zdrowotna dziecka wymaga interwencji kardiochirurgicznej/kardiologicznej a rodzice chciałby by odbyła się ona w UKM rodzice informują o zaistniałej sytuacji lekarzy UKM przesyłając jednocześnie wyniki badań i konsultacji.
4. Decyzja rodziców o transporcie dziecka do UKM może być podjęta wyłącznie po uzyskaniu od lekarzy UKM zgody na przyjęcie pacjenta.
5. W przypadku konieczności transportu medycznego, po uzyskaniu zgody na przyjęcie dziecka w UKM jeżeli konieczne jest wspracie oprganizacyjne Fundacji dla podopiecznego na rzecz którego prowadzona jest w Fundacji zbiórka 1% podatku rodzice niezwłocznie informują Fundację o zaistniałej sytuacji sms pod nr 887 220 007.
6. Fundacja na prośbę rodzica dziecka na rzecz którego Fundacja prowadzi zbiórkę 1% podatku organizuje transport medyczny dziecka, który dostoswany jest do jego stanu zdrowia i obejmuje:
- transport drogą lądową (karetki typu P oraz S),
- transport medyczny lotniczy samolotem odrzutowym należącym do polskiego operatora (obejmuje transport karetką ze szpitala na najbliższe lotnisko w Polsce, organizację lotu z pełnym zabezpieczeniem medycznym, transport karetką z lotniska w Munster do UKM),
- transport „bed-to-bed” tj. transport przeznaczony dla dzieci w bardzo ciężkim stanie zdrowia (dzieci zaintubowane, niestabilne krążeniowo i oddechowo) - transport medyczny lotniczy samolotem odrzutowym należącym do niemieckiego operatora z udziałem niemieckiego zespołu medycznego mającego duże doświadczenie kliniczne w opiece nad pacjentami ze złożonymi wadami serca (obejmuje transport karetką ze szpitala na najbliższe lotnisko w Polsce, organizację lotu z pełnym zabezpieczeniem medycznym, transport karetką z lotniska w Munster do UKM), po dziecko przylatuje zespół z Niemiec.
7. W przypadku transportów lotniczych Fundacja jest przez operatora lotu informowana na bieżąco o jego przebiegu, karetka z UKM wyjeżdża po dziecko w chwili, gdy samolot startuje z lotniska w Polsce i na płycie lotniska w Munster oczekuje na pacjenta. Zespół UKM jest informowany o rozpoczęciu transportu (wyjazd dziecka ze szpitala w Polsce na lotnisko), starcie samolotu, lądowaniu samolotu, rozpoczęciu transportu z lotniska w Munster do UKM oraz momencie gdy karetka dociera z pacjentem do UKM.
8. Fundacja w zakresie transportu medycznego współpracuje z organizacjami, które zezwalają na podróż wraz z dzieckiem jednego rodzica. Z uwagi na bardzo zły stan zdrowia dziecka ostateczna decyzja o wpuszczeniu rodzica na pokład karetki lub samolotu może byc odmowna i zapaść na płycie lotniska, należy ona do lekarza pełniącego w czasie transportu opiekę nad dzieckiem.
9. W przypadku dzieci, na rzecz których 1% podatku gromadzony jest wyłącznie w Fundacji Cor Infantis, w sytuacji alarmowej Fundacja finansuje koszt transportu medycznego oraz koszt leczenia dziecka w UKM na poczet przyszłych wpływów z wpłat 1% podatku, tym samym transport medyczny dziecka i realizacja świadczeń medycznych w UKM mogą odbywać się także w sytuacji braku środków na subkoncie dziecka.