+48 887 220 007

Szukaj

Wada serca: HLHS

pyszno piotrAktualizacja 1.07.2019

Sytuacja jest dramatyczna, stan Piotrusia bardzo się pogorszył. Życie dziecka jest zagrożone. ‘

Piotruś w domowym zaciszu miał się bardzo dobrze i nic nie zapowiadało dramatu, który rozpoczął się w niedzielę 30 czerwca. Chłopiec zaczął wymiotować a zaniepokojeni tym rodzice, mając na uwadze upały jakie towarzyszą nam w ostatnich dniach, w obawie o ryzyko odwodnienia udali się z dzieckiem na SOR krakowskiego szpitala dziecięcego. Piotruś został zbadany i faktycznie okazało się, że trzeba podłączyć kroplówkę – uzupełnić płyny i elektrolity. Po tej kroplówce chłopiec poczuł się lepiej, wydawało się, że wszystko jest już w porządku i po krótkiej obserwacji będzie mógł wrócić do domu. Kolejne informacje były dramatyczne. Wezwany na konsultację kardiolog zrobił echo serca, okazało się, że serce pracuje źle a Piotruś musi zostać w szpitalu.

W przeciągu kilkudziesięciu minut zawalił się cały, tak niedawno posklejany na nowo świat rodziny Piotrusia. Chłopiec trafił od razu na OIOM, jest usypiany lekami, został zaintubowany i prowadzony jest oddech zastępczy z respiratora, dożylnie otrzymuje leki, które mają przedłużyć bicie jego serca, trwają badania.

Rodzice bardzo chcą zabrać synka do prof. Malca i doc. Januszewskiej, którzy wielokrotnie ratowali już Piotrusia życia. Niestety na drodze do tego jest wiele przeszkód – bardzo zły stan dziecka, brak miejsca w niemieckiej klinice oraz brak funduszy na specjalistyczny, lotniczy transport medyczny. Na pierwsze dwa problemy nie mamy wpływu, możemy tylko czekać. Problem braku pieniędzy na transport, którego koszt wynosi ok. 110 000 zł możemy jednak z Waszą pomocą szybko rozwiązać. Pomóżcie, aby w momencie gdy okaże się że Piotruś może być transportowany brak pieniędzy nie był przeszkodą. I módlcie się za Piotrusia, żeby wytrzymał, żeby jego małe serduszko dało jeszcze radę…

Aktualizacja 9.11.2018

Wada serca z jaką urodził się nasz syn Piotruś bez interwencji medycznej w kilka dni doprowadziłaby do śmierci dziecka. Ratunkiem jest etapowe leczenie operacyjne, pierwszy zabieg Piotruś szczęślwie ma już za sobą. Operację metodą Norwooda przeszedł w Klinice Uniwersyteckiej w Munster a wykonał ją zespół pod kierunkiem prof. Edwarda Malca, polskiego kardiochirurga, który ma bardzo dobre wyniki w leczeniu dzieci z najbardzej złożonymi wadami serca. Jadąc pod koniec sierpnia do Munster mieliśmy nadzieję, że nasz pobyt w klinice nie będzie znacząco różnił się od pobytu innych dzieci z taką wadą serca i liczyliśmy na to, że po kilku tygodniach od przyjścia Piotrusia na świat, jak w przypadku innych rodzin będziemy pakować się do domu. Niestety nasz synek ciężko zniósł zmiany w swoim układzie krążenia i chociaż sam zabieg przebiegł zgodnie z planem lekarzy to stan kardiologiczny Piotrusia nie był dobry co sprawiło, że kilka tygodni spędził na Oddziale Intensywnej Terapii. Ucieszyliśmy się kiedy został przeniesiony na Oddział Kardiologiczny, jednak stan Piotrusia nadal był bardzo zmienny, lekarze uznali, że trzeba wykonać reoperację, po której synek znów trafił na intensywną terapię. Kilka dni temu synek przeszedł też cewnikowanie serduszka, które według lekarzy jest bardzo słabe i zachodzi duże prawdopodobieństwo, że operację Gelnna będącą drugim etapem leczenia wady trzeba będzie wykonać wcześniej. Może także okazać się, że dla bezpieczeństwa naszego synka najlepiej będzie by ten czas do drugiej operacji spędził w szpitalu pod opieką specjalistów. Piostruś jest bardzo dzielny, ma wielką wolę walki i jest naszym największym szczęsciem. Niestety nasz długi podbyt w szpitalu, liczne badania i nieplanowane zabiegi sprawiły, że koszty leczenia już dwukrotnie przekroczyły kwotę z kosztorysu. Cały czas jesteśmy w szpitalu, klinika nie upomina się o pieniądze a specjaliści robią co w ich mocy aby pomóc naszemu dziecku ale te ogromne pieniądze musimy zapłacić. Dostaliśmy kosztorys na kwotę 150 000 EURO, kwotę, która zwaliła nas z nóg. Widmo drugiego etapu leczenia który zbliża się wielkimi krokami także wprawia nas w wielki strach - o życie synka i kolejne fundusze na kolejną operację. Pomimo ciężkich chwil wierzymy, że dla naszego synka wszystko dobrze się skończy, leczenie jest jednak bardzo kosztowne i bez Waszej pomocy jego kontynuacja za granicą nie będzie możliwa. Bardzo prosimy o pomoc dla naszego walecznego synka. 

pyszno treść

Fundacja Cor Infantis nie pobiera prowizji ani żadnych dodatkowych opłat. Całość zebranych środków przeznaczona jest na leczenie dziecka

Aktualizacja 4.09.2018

Kilkudniowy Piotruś przeszedł I etap korekcji wady serca. Zabieg przebiegł zgodnie z planem i po myśli lekarzy. Serdecznie dziękujemy za pomoc! Chłopiec przebywa w Klinice Uniwersyteckiej w Muenster, gdzie przyszedł na świat. Maluch musi teraz wrócić do pełni sił a to może zająć nawet kilka tygodni. Osoby, które chciałyby wspierać Piotrusia mogą w każdej chwili dokonać wpłaty dowolnej darowizny - dane do wpłat znajdują się na dole strony. Raz jeszcze serdecznie dziękujemy!

Historia Piotrusia

5 lat temu spojrzeliśmy na siebie po raz pierwszy i już zostaliśmy razem. Rok temu wzięliśmy ślub, szczęśliwi, że zaczynamy budować swoją własną, kochającą rodzinę. Na wiadomość, że zostaniemy rodzicami nie musieliśmy długo czekać, byliśmy najszczęśliwszymi ludźmi na świecie kiedy w styczniu 2018 roku odczytaliśmy pozytywny wynik testu ciążowego. Zastanawialiśmy się czy na świat przyjdzie chłopczyk czy dziewczynka, wybieraliśmy imiona dla naszego dziecka. Oczyma wyobraźni widzieliśmy naszą rodzinę na spacerze, placu zabaw, podczas wycieczek, świąt... Rozmawialiśmy czego nauczymy nasze dziecko, w co będziemy się bawić, nawet jakie zabawki czy książeczki wybierzemy do pokoiku. Planowaliśmy naszą piękną przyszłość, przekonani, że przed nami cudowny czas. I nagle to wszystko przestało mieć znaczenie. Dowiedzieliśmy się, że będziemy mieć synka, chłopczyka z bardzo chorym sercem.

Pierwsze podejrzenie, że nasze dziecko ma wadę serca padło podczas badania prenatalnego. Nic nie wskazywało na to, że coś jest nie tak jak powinno, a jednak... Szczegółowe badania u specjalistów potwierdziły - nasz synek urodzi się jedynie z połową serca, jego druga połowa nie rozwinęła się. HLHS - zespół niedorozwoju lewego serca (hypoplastic left heart syndrome), to choroba, która stanowi śmiertelne zagrożenie. Bez leku podanego kilka sekund po urodzeniu a następnie operacji serca wykonanej w pierwszych dniach życia dziecko umiera. Jedyną szansą jest poród w ośrodku referencyjnym, w którym Piotruś, bo tak będzie miał na imię nasz syn, otrzyma specjalny lek. Ten lek, podawany bezustannie do jego malutkiej żyłki utrzyma go przy życiu do pierwszej operacji, pierwszej z minimum trzech, jakie będzie musiało przejść nasze dziecko.

Pokoik, który wymarzyliśmy sobie dla naszego dziecka będzie musiał poczekać bo najpierw nasz synek pozna ten na Oddziale Intensywnej Terapii. Zamiast łóżeczka w domowym zaciszu z karuzelką i niemowlęcymi zabawkami będzie to szpitalne, otoczone medycznymi pompami i monitorami. Musimy pogodzić się z tym, że życie kazało nam zweryfikować nasze plany, nie chcemy jednak się poddać, nie wyobrażamy sobie, by zostawić nasze dziecko za drzwiami szpitalnej sali i czekać bezradnie na korytarzu na wyznaczone godziny odwiedzin. Choć wiemy, że szpitalna droga nie będzie łatwa wiemy też, że chcemy przejść ją razem, u boku naszego syna, trzymając za maleńką rączkę, dodając otuchy i sił do walki.

Jeden z najlepszych specjalistów na świecie, zajmujących się leczeniem tej właśnie wady serca z jaką urodzi się nasz syn, kieruje Kliniką Kardiochirurgii Dziecięcej Szpitala Uniwersyteckiego w niemieckim Muenster. Tam nasz synek może urodzić się w tym samym szpitalu, w którym będzie operowany. Uniknie dzięki temu ryzykownego transportu. Tam też będziemy mogli być przy nim cały czas, przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu, do momentu, kiedy zabierzemy Piotrusia do domu, bo choć nasza droga będzie trudna, wierzymy, że zakończy się szczęśliwie. Jedyną przeszkodą są pieniądze, których nie mamy. 77 000 EURO to koszt porodu i pierwszej operacji serca naszego synka. Dlatego dziś prosimy Was o pomoc w ratowaniu dziecka, które jest całym naszym światem, o pomoc dzięki której dostaniemy szansę, by wspólnie z najlepszymi lekarzami zawalczyć o życie Piotrusia.