Skip to main content

OPERACJA SERCA W NIEMCZECH

Rodziny wybierające się na operację dziecka do UKM korzystają z dwóch form podróży: samolotem lub samochodem. Nie zaleca się wielogodzinnej podróży transportem zbiorowym (autokar, kolej) z uwagi na komfort i bezpieczeństwo dziecka.

Podróż samolotem
Port Lotniczy Munster/Osnabruck znajduje się w odległości ok. 25 km od Kliniki. Mimo, iż jest to port międzynarodowy połączenia lotnicze w najlepszym wypadku wiążą się jednak z przynajmniej jednym międzylądowaniem (najczęściej w Monachium lub Frankfurcie). Z lotniska do Kliniki najłatwiej dostać się taksówką, które znajdują się w okolicy portu lotniczego.

Inną możliwością, częściej praktykowaną wśród rodziców, bez konieczności międzylądowania jest lot do Dortmundu – bezpośrednie połączenia z kilku miast w Polsce, z którego do Munster można dostać się pociągiem (czas przejazdu ok 30 min.). Wybierając tą opcję z lotniska w Dortmundzie należy znaleźć bus (schuttle) do stacji HOLZWICKEDE BAHNHOF (cena dorosły 3 EUR, dzieci poniżej 6 lat za darmo a w wieku 6 do 15 lat 2 EUR). Następnie ze stacji HOLZWICKEDE BAHNHOF pociąg do stacji MÜNSTER HAUPTBAHNHOF (ok. 12-15 EUR od osoby). Z MÜNSTER HAUPTBAHNHOF autobusem "Stadtbus 1" (kierunek autobusu wybrać: "Münster Roxel Hallenbad") do przystanku MÜNSTER UNI-KLINIKUM (dorosły 2,60 EUR, dziecko 1,30 EUR). Inną opcją jest dojazd taksówką, bezpośrednio z lotniska, koszt dojazdu z Dortmund do Munster to ok. 100 euro. TAXI MAJEWSKI (polak) tel. 0049 171 81 21 567 lub  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Fundacja współpracuje z biurem Kalejdoskop w zakresie organizacji i rezerwacji lotu, w którym również indywidualnie możecie Państwo dokonać rezerwacji.

Kontakt:
tel. 607 305 466
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W przypadku wystarczających środków na subkoncie dziecka po opłaceniu operacji istnieje możliwość refundacji kosztów biletów lotniczych dla dziecka i jego rodziców/opiekunów prawnych. W tym celu należy zwrócić się do Fundacji z prośbą wyrażoną na piśmie. Rezerwacji i zakupu biletów dokonuje wówczas Fundacja.

W wyjątkowych sytuacjach Fundacja może dokonać zwrotu poniesionych przez rodziców kosztów zakupu biletów lotniczych, warunkiem uzyskania refundacji jest posiadanie przez dziecko na subkoncie wolnych środków, przesłanie do siedziby Fundacji niezwłocznie po powrocie podania z prośbą o refundację wraz z podaniem rachunku bankowego oraz załączeniem faktury wystawionej na rodzica i opłaconej przez rodzica.

Podróż samochodem
Rodzinom wybierającym się samochodem najlepiej będzie zjechać z autostrady A1:

• Zjazd 77-Munster-Nord w B54 w kierunku Munster

lub

• Na skrzyżowaniu 78-Kreuz-Munster-Sud w prawo na B51 w kierunku Munster

Dla osób podróżujących samochodem – Familienhaus i Elternhaus dysponują darmowymi parkingami dla rodziców.