Skip to main content

Zostań podopiecznym

Fundacja Cor Infantis powstała w 2007 roku i już wtedy pod swoją opieką miała kilkuletnie dzieci, to oznacza, że część z nich osiągnęła już dorosłość, a liczba młodych dorosłych z wrodzonymi wadami serca wzrasta z roku na rok, stawiając przed systemem ochrony zdrowia kolejne wyzwania.

Podopiecznym Fundacji Cor Infantis może zostać osoba z wrodzoną wadą serca, która ukończyła 18 lat pod warunkiem, że posiada orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Będąc podopiecznym Fundacji można gromadzić środki w ramach odpisu 1,5% podatku, w formie zbiórki celowej lub obie te zbiórki jednocześnie. Aby nim zostać po ukończeniu 18 roku życia należy przesłać do siedziby Fundacji pocztą lub kurierem niezbędną dokumentację, na którą składają się:

  • Regulamin gromadzenia i wydatkowania środków - plik do pobrania
  • Karta podopiecznego – plik do pobrania
  • Oświadczenie majątkowe podopiecznego pełnoletniego - plik do pobrania
  • Upoważnienie do kontaktu z Fundacją - plik do pobrania
  • Kopia ostatniej karty informacyjnej leczenia
  • Kopia PIT podopiecznego za ostatni rozliczeniowy rok podatkowy
  • Kopia orzeczenia o stopniu niepełnosprawności
  • Pismo przewodnie z podaniem danych osobowych, adresu zamieszkania oraz nr telefonu i adresu e-mail

Po przesłaniu powyższych dokumentów do siedziby Fundacji na podany adres e-mail zostanie odesłana umowa współpracy - porozumienie.

Wyżej wymienione dokumenty należy przesłać na adres: Fundacja na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis, ul. Nałęczowska 24, 20-701 Lublin

Jeśli zbiórka ma być widoczna na stronie Fundacji, dodatkowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. należy przesłać opis historii podopiecznego będący podstawą do stworzenia apelu z prośbą o wsparcie oraz zdjęcie podopiecznego. Opis historii musi być zapisany w pliku tekstowym czcionką TNS12. Zdjęcie powinno być dobrej jakości, bez osób trzecich w tle.

W przypadku konieczności rozpoczęcia zbiórki z przeznaczeniem na finansowanie określonej procedury diagnostycznej lub terapii poza granicami kraju konieczne jest przesłanie wszystkich dokumentów wymienionych wyżej oraz dodatkowo kosztorysu i kwalifikacji do planowego leczenia, a także odpowiedniego oświadczenia z wskazanych poniżej:

  • Oświadczenie o konieczności cewnikowania serca poza granicami kraju (ACHD) - plik do pobrania
  • Oświadczenie o konieczności operacji serca poza granicami kraju (ACHD) - plik do pobrania