WSKAZÓWKI DLA RODZICÓW
Poniżej znajdują się informacje i wskazówki, które mają ułatwić Państwu pobyt z dzieckiem w szpitalu. Dotyczą dokumentów i przedmiotów, jakie należy zabrać do szpitala, zasad żywienia, korzystania z urządzeń elektronicznych, wsparcia pacjenta w procesie hospitalizacji.
Jeśli przed planowanym przyjęciem lekarz zalecił przygotowanie pacjenta w określony sposób, należy zastosować się do takich wskazówek.
Przyjęcia planowe odbywają się w Izbie Przyjęć (budynek "B", piętro 0). Sugerowane godziny przyjęć pacjentów, którzy mają być hospitalizowani w Klinikach Kardiologii i Kardiochirurgii to godz. 11.00 - 12.00.
Na większości oddziałów pacjent może używać telefonu, laptopa i inny sprzęt elektroniczny.
Odzież osobista pacjenta może być przechowywana w magazynie szpitalnym. Pieniądze i przedmioty wartościowe pacjent może złożyć w depozycie Szpitala. Depozyt jest dokumentowany, a pacjent otrzymuje pokwitowanie określające między innymi spis i cechy pozostawionych do przechowania rzeczy wartościowych.
Szpital nie odpowiada za przedmioty wartościowe i pieniądze nie przekazane do depozytu i pozostawione bez nadzoru.
Leki będą podawane na podstawie zlecenia lekarza prowadzącego. Zabronione jest jakiekolwiek samowolne stosowanie leków, suplementów diety, środków specjalnego przeznaczenia żywieniowego, innych niż te, które zleci lekarz prowadzący.
Jeżeli dziecko przyjmuje leki dodatkowe związane z leczeniem choroby niezwiązanej z hospitalizacją konieczne będzie wypłenienie stosownego formularza. Lekarz prowadzący podejmie stosowną decyzję o dalszym stosowaniu lub odstawieniu tych leków.
Leki należy przynieść w oryginalnym opakowaniu lub blistrach pozwalających na ich identyfikację. W przypadku decyzji lekarza o kontynuacji leczenia danym lekiem, lek własny pacjenta będzie stosowany do momentu sprowadzenia odpowiedniego leku przez szpital.
Leki, które nie będą potrzebne w trakcie leczenia, zostaną oddane opiekunowi.
Należy poinformować lekarza prowadzącego i pielęgniarkę o ewentualnych uczuleniach lub niepożądanych reakcjach na leki.
Każdy pacjent w zależności od zapotrzebowania kalorycznego bądź schorzenia ma odrębnie ustaloną dietę. „Dieta podstawowa” układana jest głównie z myślą o kobietach w ciąży i matkach karmiących. W układaniu jadłospisu pod uwagę brane są względy zdrowotne, ale też wyznaniowe, czy kulturowe. Spożywanie posiłków odbywa się w salach chorych lub w stołówkach oddziałowych.
Posiłki dostarczane są w godzinach:
Śniadanie 7.30-8.30
Obiad 12.30-13.30
Kolacja 17.00-18.00
W Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w pełni akceptuje się używanie przez pacjentów telefonów komórkowych oraz korzystanie z Internetu z wykorzystaniem prywatnych urządzeń mobilnych, takich jak smartfony lub komputery przenośne ( typu laptop, notebook lub tablet).
Należy pamiętać, że korzystanie z telefonów i urządzeń mobilnych np. rozmowy telefoniczne, oglądanie filmów itp. nie może być uciążliwe dla innych pacjentów oraz personelu medycznego. Bezwzględnie należy dostosować się do uwag personelu medycznego o niekorzystanie z telefonów w określonej strefie, aby nie zakłócać pracy aparatury medycznej oraz w określonej porze dnia, np. podczas obchodu lekarskiego, wykonywanych procedur medycznych oraz ciszy nocnej.
Nagrywanie przez pacjenta, opiekuna lub osoby trzecie obrazu i / lub dźwięku na terenie szpitala za pomocą telefonów, aparatów fotograficznych, kamer oraz innych urządzeń nie może naruszać wizerunku, godności i innych dóbr osobistych pacjentów, pracowników szpitala, osób przebywających na terenie szpitala; nie może też zakłócać procesu udzielania świadczeń zdrowotnych.
Szpital nie ponosi odpowiedzialności za zniszczenie, zagubienie, kradzież telefonu i innych urządzeń mobilnych.
Na większości oddziałów bliscy, odwiedzający pacjenta są bardzo mile widziani, obowiązują ich jednak określone zasady.
Przez opiekę pielęgnacyjną nad pacjentem o której mowa powyżej rozumie się:
© CorInfantis. All rights reserved.
Powered by ITMOOSE.