Przejdź do głównej treści

Asysta+

Projekt Asysta+ jest dofinansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Wsparciem w ramach projektu zostanie objętych 10 osób.

Wsparcie będzie realizowane na terenie całej Polski od 1 kwietnia 2025 do 15 marca 2026 roku.

Projekt będzie polegał na prowadzeniu działań w formie wsparcia asystenta osobistego w wymiarze 600 godzin, czyli średnio 50 godzin w miesiącu.

Asystenci świadczą usługi zgodnie z określonym zakresem oraz z indywidualnie uzgodnionym zapotrzebowaniem i w uzgodnionym z uczestnikiem czasie i miejscu. W godzinach realizacji usług asystencji osobistej nie mogą być świadczone usługi opiekuńcze lub specjalistyczne usługi opiekuńcze, o których mowa w ustawie z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2024 r. poz. 1283), inne usługi finansowane w ramach Funduszu Solidarnościowego (np. usługi wytchnieniowe) albo finansowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych lub usługi obejmujące analogiczne wsparcie, finansowane ze środków publicznych.

Harmonogram projektu

  • marzec - kwiecień 2025: rekrutacja uczestników
  • marzec - kwiecień 2025: rekrutacja asystentów
  • marzec - kwiecień 2025: badanie potrzeb (sondaż diagnostyczny, wywiad)
  • marzec - kwiecień 2025: tworzenie Indywidualnych Planów Działania
  • kwiecień 2025 - marzec 2026: udzielanie przyznanego wsparcia
  • luty - marzec 2026: audyt zewnętrzny
  • marzec 2026: ewaluacja projektu

Informacje o projekcie

Realizator: Fundacja na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis, ul. Nałęczowska 24, 20-701 Lublin

Termin realizacji: 1 marca 2025 – 31 marca 2026 r.   

Wartość projektu: 342 260,00 zł

Kwota dofinansowania z PFRON: 338 660,00 zł

Koordynator projektu: Aleksandra Lignar-Czyż, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Koordynator finansowo-księgowy (kadry i płace): Katarzyna Kupiec, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Ogłoszenie o rekrutacji pracowników projektu w terminie 10 marca - 10 kwietnia 2025 r.

Celem usług świadczonych przez Asystenta uczestnikom projektu jest dostarczanie wsparcia w zakresie codziennych czynności, pomaganie w prowadzeniu gospodarstwa domowego i wspieranie w dążeniu do samodzielności życiowej w zakresie bio-psycho-społecznego funkcjonowania.

Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością będzie pracował/pracowała w domu uczestnika projektu lub innym uzgodnionym miejscu zgodnie z uzgodnionym harmonogramem w wymiarze średnio 600 godzin w ciągu całego trwania projektu (12 miesięcy), tj. średnio 50 godzin miesięcznie w okresie od kwietnia 2025 do marca 2026. Asystent podpisze umowę zawierającą zakres i regulamin świadczenia usług, którego przestrzeganie będzie obowiązywało zarówno pracownika, jak uczestnika projektu.

Potwierdzenie świadczonych usług uczestnik (beneficjent) lub jego opiekun będzie każdorazowo potwierdzał podpisem na ewidencji godzin wsparcia.

Wymagania:

  • Posiadanie kwalifikacji w następujących zawodach i specjalnościach: asystent osoby niepełnosprawnej, opiekun osoby starszej, opiekun medyczny, pedagog, psycholog, terapeuta zajęciowy, pielęgniarka, ratownik medyczny, siostra PCK, fizjoterapeuta, lub posiadanie co najmniej 6-miesięcznego, udokumentowanego doświadczenia w udzielaniu bezpośredniej pomocy osobom z niepełnosprawnościami np. doświadczenie zawodowe, udzielanie wsparcia osobom z niepełnosprawnościami w formie wolontariatu, lub wskazanie przez uczestnika Projektu lub jego opiekuna prawnego (w przypadku osoby małoletniej lub ubezwłasnowolnionej całkowicie) i przeszkolone przez wyżej wymienionego w zakresie usług asystencji osobistej.
  • Posiadanie zaświadczenia o niekaralności wydanego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed rozpoczęciem wykonywania obowiązków

Kto nie może zostać asystentem?

  • Osoby będące członkami rodziny uczestnika tj. wstępni, zstępni, małżonek, rodzeństwo, teściowie, zięć, synowa, macocha, ojczym oraz osoby pozostające we wspólnym pożyciu, a także osoby pozostające w stosunku przysposobienia z uczestnikiem
  • Opiekunowie prawni uczestnika
  • Osoby faktycznie zamieszkujące razem z uczestnikiem projektu
  • Osoby skazane prawomocnym wyrokiem za przestępstwa umyślne

Warunki pracy:

  • Forma zatrudnienia: umowa zlecenie lub współpracy (dla osób samozatrudnionych)
  • Okres zatrudnienia: od 01.04.2025 do 15.03.2026
  • Wymiar pracy: średnio 50 godzin miesięcznie (łącznie 600 godzin)
  • Wynagrodzenie: 50,00 zł brutto brutto za godzinę pracy

Fundacja Cor Infantis obejmie asystentów ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW).

Fundacja Cor Infantis nie zwraca kosztów dojazdu do domów beneficjentów.

Jak się zgłosić?

Kandydatury powinny być zgłaszane na formularzu zgłoszeniowym wraz z kompletem załączników. Wymagane dokumenty:

  • karta zgłoszeniowa: POBIERZ
  • zgoda dot. RODO: POBIERZ
  • aktualne CV
  • kopie dokumentów potwierdzających kwalifikacje zawodowe i/lub doświadczenie

Na etapie podpisywania umowy niezbędne będzie dostarczenie zaświadczenia o niekaralności wydanego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed rozpoczęciem wykonywania zadań, a także przekazanie oświadczenia do celów podatkowych i ZUS.

Zgłoszenia należy przesyłać w oryginale drogą pocztową na adres Fundacji:

  • Fundacja Cor Infantis, ul. Nałęczowska 24, 20-701 Lublin w kopercie opisanej "Asystent ON"

Zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie do 10 kwietnia 2025 roku. Fundacja zastrzega sobie prawo do kontaktu z wybranymi kandydatami.

 

Aktualizacja 10.03.2025 r. - rekrutacja uczestników zakończona

Ogłoszenie o rekrutacji uczestników projektu w terminie 1 - 8 marca 2025 r.

Zasady rekrutacji uczestników

Projekt priorytetowo kierowany jest do podopiecznych* Fundacji. W projekcie mogą uczestniczyć osoby zamieszkałe na terenie Polski posiadające aktualne na dzień przystąpienia do projektu orzeczenie o niepełnosprawności, nieuczestniczące na dzień przystąpienia do projektu w innych projektach realizowanych ze środków PFRON i innych, które realizowane są w podobnym celu. W przypadku dużej liczby osób chętnych do udziału, które uzyskają jednakową liczbę punktów w procesie rekrutacji, Fundacja zastrzega sobie prawo kierowania się indywidualną sytuacją kandydata na uczestnika projektu. Priorytetowo kwalifikowane będą osoby dorosłe i młodzież powyżej 14 roku życia z niepełnosprawnością w tym niepełnosprawnością sprzężoną. W przypadku wolnych miejsc rekrutowani będą uczestnicy młodsi, priorytetowo z niepełnosprawnością sprzężoną.

*podopieczny Fundacji to osoba, która zawarła porozumienie dot. współpracy w roku 2024 lub 2025 lub która w roku 2024 lub 2025 aneksowała porozumienie zawarte w latach wcześniejszych

Do udziału w rekrutacji zapraszamy osoby z wrodzoną wadą serca, które:

  • posiadają aktualne na dzień rekrutacji do projektu orzeczenie o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności,
  • nie uczestniczą w innym projekcie realizowanym w tym samym celu z dofinansowaniem PFRON oraz innych projektach realizowanych w tym samym celu i finansowanych ze środków publicznych,
  • mieszkają na terenie umożliwiającym zrekrutowanie pracownika posiadającego kwalifikacje do świadczenia usług asystencji osobistej**,
  • złożą komplet dokumentów rekrutacyjnych w wyznaczonym terminie.

**Asystentem osobistym mogą być:

  • absolwenci szkół o profilu "asystent osoby niepełnosprawnej" lub "opiekun osoby niepełnosprawnej" lub
  • osoby z udokumentowanym co najmniej rocznym doświadczeniem w świadczeniu usług opiekuńczych lub w pracy z osobami niepełnosprawnymi lub
  • osoby przeszkolone w zakresie świadczenia usług opiekuńczych

Asystentem osobistym nie mogą być:

  • osoby faktycznie zamieszkujące razem z Uczestnikiem projektu
  • osoby będące członkami rodziny Uczestnika
  • opiekunowie prawni Uczestnika
  • osoby skazane prawomocnym wyrokiem za przestępstwa umyślne

Rekrutacja do projektu

Etap I - przesłanie zgłoszenia online

W pierwszym etapie należy wypełnić online i przesłać niniejszy formularz. Uwaga - I etap rekrutacji trwa od 1 marca 2025 od godz. 8:00 do 8 marca 2025 do godz. 8:00, co oznacza, że formularz będzie aktywny WYŁĄCZNIE w wskazanym powyżej czasie.

Link: Formularz zgłoszeniowy Asysta+

Posiedzenie komisji rekrutacyjnej odbędzie się 8 marca 2025 r. o godz. 12:00

Informacja o zakwalifikowaniu/ niezakwalifikowaniu do udziału w projekcie zostanie przesłana do kandydatów dnia 8 marca 2025 r. do godz. 18:00

Etap II - uzupełnienie dokumentacji zgłoszeniowej

Po informacji o wstępnym zakwalifikowaniu do projektu należy przesłać do siedziby Fundacji komplet dokumentów, jakie osoby zakwalifikowane otrzymają w wiadomości z dnia 8 marca 2025. Na w/w dokumentację składają się:

  • formularz zgłoszeniowy uczestnika,
  • kopia aktualnego na dzień rekrutacji do projektu orzeczenia o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności,
  • oświadczenie o braku pokrewieństwa ze wskazanym asystentem,
  • klauzula dotycząca przetwarzania danych osobowych.

Kopia orzeczenia powinna być czytelna i kompletna, zawierać wszystkie sygnatury i pieczęcie, wykonana w wysokiej rozdzielczości.

Dokumenty należy przesłać drogą pocztową lub za pośrednictwem kuriera na adres: Fundacja Cor Infantis, ul. Nałęczowska 24, 20-701 Lublin

Za prawidłowo złożone zostaną uznane wyłącznie zgłoszenia kompletne, podpisane przez osoby upoważnione i przesłane w terminie do 14 marca 2025 roku (decyduje data wpływu). Zgłoszenia nadesłane po tej dacie nie będą rozpatrywane, a kandydat pomimo pozytywnej weryfikacji zgłoszenia w I etapie rekrutacji zostanie skreślony z listy osób zakwalifikowanych do projektu.

Na wszelkie pytania związane z rekrutacją uczestników odpowie Aleksandra Lignar-Czyż w terminie od 3 marca 2025, od poniedziałku do piątku w godz. 15:00 - 16:00, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 887 220 007

Osoby zainteresowane udziałem zapraszamy na spotkanie informacyjne online w dniu 6 lutego (czwartek) o godz. 19:00; link do spotkania: LINK