Skip to main content

Zbiórka 1,5% podatku za 2023

Fundacja zamieszcza procedurę dot. zgłoszenia chęci gromadzenia funduszy w ramach odpisu 1,5% podatku za rok 2023.

Podopiecznym Fundacji jest osoba (dziecko z wws/ dorosły z wws posiadający orzeczenie o stopniu niepełnosprawności w kodzie 07-S), na rzecz której w Fundacji gromadzone są środki w ramach odpisu 1,5% podatku. Podkreślamy, iż jest to osoba, którą Fundacja się opiekuje i czuje się za nią odpowiedzialna. Na rzecz tej osoby i z myślą o niej, w oparciu o analizę potrzeb i aktualną indywidualną sytuację Fundacja podejmuje różnorodne działania. W działania te wielokrotnie angażowane są osoby pracujące w i na rzecz Fundacji, często w wymiarze godzin oraz czasie pracy określanymi jako ponadstandardowe (godziny wieczorne, dni zwyczajowo wolne od pracy, święta). Fundacja w związku z powyższym stoi na stanowisku, iż działania podejmuje i podejmować będzie na rzecz osób, które dostrzegają nakład czasu i pracy oraz wsparcie, które ma także wymiar merytoryczny i organizacyjny, i które integrują się z tymi działaniami prowadząc w Fundacji zbiórkę środków w ramach odpisu 1,5% podatku. Jest to podstawą efektywnej realizacji wspólnych celów.

Podkreślamy, że Fundacja nie wyraża zgody na gromadzenie środków w ramach odpisu 1,5% podatku równocześnie w innej OPP.

Przypominamy, iż osoba, na rzecz której nie jest prowadzona zbiórka 1,5% podatku, a była prowadzona w przeszłości nie posiada statusu Podopiecznego. Fundacja nie świadczy na rzecz tej osoby wsparcia merytorycznego, informacyjnego i organizacyjnego, a jedynie realizuje zadania z zakresu wydatkowania pozostałych na subkoncie środków, co jest możliwe na zasadach określonych w Regulaminie Gromadzenia i Wydatkowania Środków. W przypadku zaistnienia konieczności uzyskania pomocy w sprawach bieżących osoby te winny kierować się do organizacji, które prowadzą na ich rzecz zbiórkę 1,5% podatku i są tym samym odpowiedzialne za ich wsparcie.

Link do Regulaminu: KLIKNIJ

Dla ostatecznego określenia grupy Podopiecznych Fundacji (z uwagi na rotację między organizacjami) konieczne jest podpisanie Aneksu do Porozumienia zawartego z Fundacją przez osoby, które chcą kontynuować gromadzenie środków w ramach opisu 1,5% podatku w Fundacji Cor Infantis. Niepodpisanie Aneksu do Porozumienia jest równoznaczne z jego rozwiązaniem z dniem 31 stycznia 2024 r. Procedura aneksowania porozumień będzie miała miejsce z zachowaniem poniższych terminów:

1) od 18 grudnia 2023 r. - zgłaszanie chęci podpisania Aneksu do Porozumienia, zgłoszenia wyłącznie drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2) od 8 stycznia 2024 r. - podpisywanie Aneksów do Porozumienia,

3) od 24 stycznia do 29 lutego 2024 r. - zamieszczanie na stronie Fundacji informacji o Podopiecznych, na rzecz których prowadzona jest zbiórka odpisu 1,5% podatku, jeżeli taką wolę wyrażą oraz jeżeli w tym terminie zostaną przesłane materiały.

Z uwagi na realizację zadań, które Fundacja rozpocznie od marca 2024 r, Fundacja nie gwarantuje, iż informacja na stronie internetowej zostanie zamieszczona w krótkim czasie, jeżeli zostanie przesłana po wskazanym wyżej terminie. 

Wszelkie pytania w zakresie aneksowania porozumień prosimy kierować wyłącznie z zachowaniem drogi mailowej, od dnia 18 grudnia.

 

 

Inne artykuły w tej kategorii:

Dzień Wiedzy o WWS

W dniach 7–14 lutego obchodzony jest Tydzień Wiedzy o Wrodzonych Wadach Serca, złożonym problemie...

W lutym zbadaj serce płodu

Pani Profesor Maria Respondek-Liberska, która jest prekursorem kardiologii prenatalnej w Polsce o...

Plany na 2024 rok

Przedstawiany planu głównych działań Fundacji, jakie będą realizowane w 2024 roku. Uruchomieni...