Skip to main content

Rok 2022 był dla naszego syna Filipa Sobczuka rokiem szczególnym. W październiku w Szpitalu Uniwersyteckim UKM w Münster przeszedł trzecią operację serca typu Fontana. To co wydawało się niemożliwym dzięki prof. Katarzynie Januszewskiej i prof. Edwardowi Malcowi stało się rzeczywistością. Dziś to już prawie 5-letni chłopiec, którego trudno zatrzymać. Każdego dnia bije kolejne rekordy życiowe. Jego saturacje są zbliżone jak u zdrowego dziecka. Jednak mimo poprawy serduszka wciąż walczy by lepiej funkcjonować i nie zmarnować tego co udało się zrobić naszym wspaniałym kardiochirurgom.

Po operacji Filip pozostawał na diecie niskotłuszczowej i wysokobiałkowej. Jednak mimo odpowiedniego jedzenia i specjalnej suplementacji jego waga ciała stanęła w miejscu. Od tego czasu codziennie na wadze widzimy 17 kg. W minione wakacje razem z synem udało nam się uczestniczyć w turnusie sanatoryjnym w Dąbkach nad morzem. Było świeże powietrze, zabiegi i odpowiednia dieta. Po powrocie zaczęły pojawiać się częste stolce i jedzenie zaczęło szybko  z niego uciekać. Zaniepokojeni sytuacją szukaliśmy pomocy u kolejnych specjalistów. Gastroenterolog przebadał Filipa pod kątem stłuszczenia wątroby. Ta póki co jest w dobrym stanie. Gorzej jest z jelitami, które według lekarza są nadwrażliwe na konkretne produkty. Stąd tak częste wydalanie i to nawet podczas spożywania posiłków. Na podstawie badań Filipek przeszedł na kolejną dietę low FODMAP. We współpracy z dietetykiem dziecięcym udaje nam się realizować plan żywieniowy i poprawiać kondycję jelit u syna. Niedawno zauważyliśmy jednak, że coraz częściej sika. Udaliśmy się do urologa, który zlecił szczegółowe badania pod kątem pracy nerek. 

Na co dzień Filip uczestniczy w terapii specjalnej u traumatologa, gdyż jego zdrowie psychiczne tego wymaga. Dosyć szybko się denerwuje, bywa agresywny i trudno mu skupić się na jednej czynności. Ma napady lęków zaraz po przebudzeniu czy podczas wieczornego snu. Do tego dochodzą stałe konsultacje lekarskie, dzięki którym na bieżąco monitorujemy stan zdrowia syna. Nawracają infekcje dróg oddechowych praktycznie co dwa miesiące. Pulmonolog dziecięcy zauważył zmiany radiologiczne w jednym z oskrzeli. Wdrożył leczenie i zlecił dalszą obserwację.

Jeżeli chcą Państwo dalej tworzyć z nami Ekipę Filipa od serca to z góry dziękujemy za okazaną pomoc w formie 1.5 % podatku czy indywidualnych wpłat.

Przekaż 1,5% podatku:

KRS 0000290273

Cel szczegółowy / tytuł przelewu: FILIP SOBCZUK

Nr konta 86 1600 1101 0003 0502 1175 2150

Fundacja Cor Infantis nie pobiera prowizji ani dodatkowych opłat. Całość przekazanych środków przeznaczana jest na pomoc dziecku. Dziękujemy!

Inne artykuły w tej kategorii:

Agata Kuźma

Agatka to już 5-letnia dziewczynka, z wyjątkowym sercem i uśmiechem dla każdego. Charakterna i ra...

Lena Jarosz

Lena urodziła się 22.11.2012r. w Warszawie z wadą serca charakteryzującą się krytycznym zwężeniem...

Tomasz Kubik

Tomuś urodził się z połową serca. Przeszedł 3 ciężkie operacje, cewnikowania, ogrom badań i kontr...