Skip to main content

Piotr Lipiński

Piotruś urodził się 29.06.2018 r z ,,połową serduszka" jedną z najcięższych i najpoważniejszych wad serca – HLHS. Z tego powodu musiał przejść 3 bardzo ciężkie operacje ratujące życie. Na tym etapie leczenie serduszka Piotrusia miało się zakończyć, niestety przyszedł Covid, który narobił ogromnych spustoszeń w I tak niepełnosprawnym serduszku.

Po długim leczeniu szpitalnym Piotruś wrócił do domu,ale wciąż zmaga się że skutkami wirusa. Ma obniżoną wydolność serduszka- do 38%, bardzo małą odporność, często łapie infekcje, bardzo szybko się męczy, mocno poci,przyjmuje mnóstwo leków wspomagających pracę serca (5 razy dziennie), cierpi na migrenowe bóle głowy. Jest pod stałą opieką specjalistów-kardiologa, neurologa, hepatologa, psychologa, pedagoga, uczęszcza na terapię SI, zajęcia logopedyczne i na fizjoterapię.

Mimo, że większość dni wypełniają różnego rodzaju wizyty, kontrole, badania; Piotruś został przedszkolakiem. Uwielbia klocki Lego,roboty,Spider-Mana i dinozaury. Częsta rozmawiając z ludźmi pytają: ,,ale już jest wszystko w porządku, nie widać po nim choroby” -my mamy świadomość jak ,,kruche jest jego życie” oraz to że Piotruś nigdy nie będzie zdrowym bo operacje go nie wyleczyły, nie uzdrowiły-pozwalają mu żyć. Staramy się by to życie wyglądało normalnie na ile się da, z drugiej strony musimy zachować czujność, żeby czegoś nie przegapić, nie zaniedbać bo to wszystko jest,jak się okazuje, na miarę życia naszego synka. Mimo to staramy się być optymistami, myśleć że to co najgorsze jest już za Piotrusiem, a z Państwem będziemy dzielić się tylko dobrymi wiadomościami.

KRS 0000290273

Cel szczegółowy / tytuł przelewu: PIOTR LIPIŃSKI

Nr konta 86 1600 1101 0003 0502 1175 2150

Fundacja Cor Infantis nie pobiera prowizji ani dodatkowych opłat. Całość przekazanych środków przeznaczana jest na pomoc dziecku. Dziękujemy!

Inne artykuły w tej kategorii:

Weronika Sądej

Weronika przyszła na świat z poważną wrodzoną wadą serca. We wczesnym dzieciństwie przeszła t...

Justyna Dobranowska

Justynka ma złożoną wadę serca VSD, ASD II, CoA ,TR II. Przeszła niedokrwienny udar mózgu po któr...

Michalina Binek

Przekaż 1,5% podatku: KRS 0000290273 Cel szczegółowy / tytuł przelewu: MICHALINA BINEK Nr ...