Skip to main content

WOJTEK TOMCZYK

5 stycznia 2015 roku w Klinice w Muenster Wojtuś przeszedł operację metodą Fontana. Synek od razu był wybudzony i rozintubowany. Pierwsze co rzuciło się w oczy to różowe paluszki u rąk oraz saturacja 98%. Nie mogliśmy uwierzyć w tą zmianę. W 18 dobie po operacji (2 lutego) dostaliśmy wypis i wróciliśmy do domu.

Po operacji Wojtuś miał mnóstwo energii i siły, jednak w styczniu 2016 r. doszło do groźnych powikłań ze strony układu oddechowego – plastycznego zapalenia oskrzeli oraz masywnych krwiopluć. Rok 2019 przywitał nas krwotokiem i pojawieniem się odlewów związanych z plastycznym zapaleniem oskrzeli. W kwietniu Wojtuś przeszedł cewnikowanie serca podczas, którego zamknięto duże naczynie krążenia obocznego. Niestety 6 grudnia znów pojawiło się krwioplucie i odlewy. Cewnikowanie serca znów wykazało kolejne naczynia krążenia obocznego, które zamknięto. Święta 2019 spędziliśmy w szpitalu, w styczniu 2020 r. przeszedł Wojtek tomografię płuc, a w lutym i kwietniu pojawiły się kolejne krwioplucia.

W międzyczasie udało się skonsultować Wojtka z prof. Gewillingiem z Belgii i w lipcu 2020 r. Wojtek przeszedł w Leuven zabieg na układzie limfatycznym mający na celu powstrzymanie tworzenie się odlewów plastycznych. Niestety doszło do powikłań i Wojtek musiał przejść operację na otwartym sercu. Na szczęście po niecałych 2 tygodniach wróciliśmy do domu. Po niecałych 2 latach niestety PB wróciło i powikłania wracają, przy każdej większej infekcji.

Dla Wojtka bardzo ważna jest rehabilitacja oddechowa, do tego dochodzą lekarstwa, badania, wizyty kontrolne. Wszystko to związane jest z wysokimi kosztami dlatego nadal będziemy ogromnie wdzięczni za każdą pomoc, w tym wsparcie w postaci odpisów 1,5% podatku oraz przekazanie dowolnych darowizn na subkonto Wojtka.

Z całego serca dziękujemy. Rodzice, Joanna i Łukasz Tomczyk

 

Przekaż 1,5% podatku:

KRS 0000290273

Cel szczegółowy / tytuł przelewu: WOJCIECH TOMCZYK

Nr konta 86 1600 1101 0003 0502 1175 2150

Fundacja Cor Infantis nie pobiera prowizji ani dodatkowych opłat. Całość przekazanych środków przeznaczana jest na pomoc dziecku. Dziękujemy!

Możesz także pomóc Wojtkowi przy okazji zakupów online. To nic nie kosztuje! Zobacz jakie to proste - KLIKNIJ

Inne artykuły w tej kategorii:

Weronika Sądej

Weronika przyszła na świat z poważną wrodzoną wadą serca. We wczesnym dzieciństwie przeszła t...

Justyna Dobranowska

Justynka ma złożoną wadę serca VSD, ASD II, CoA ,TR II. Przeszła niedokrwienny udar mózgu po któr...

Michalina Binek

Przekaż 1,5% podatku: KRS 0000290273 Cel szczegółowy / tytuł przelewu: MICHALINA BINEK Nr ...