Skip to main content

WIKTORIA PĘSIEK

Wiktoria dzielna wojowniczka zmagająca się z wieloma komplikacjami po operacji serca (przerwany łuk aorty i okienko aortalno płucne) którą przeszła w szóstej dobie życia. W tym roku Wiktoria kończy już 5 lat.

Na początku 2023 r. zostaliśmy skierowani z Poznania do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie gdzie leczenie Wiktorki jest kontynuowane. Przeszła szereg badań i zabiegów określających z jakim problemem najbardziej się borykamy.

Wiktoria ma rozpoznaną: Encefalopatię niedotlenieniowo-niedokrwienną, mózgowe porażenie dziecięce, opóźnienie rozwoju psychomotorycznego, zez zbieżny naprzemienny, hepatosplenomegalię z cechami hipersplenizmu, niedokrwistość mikrocytrną, żylaki przełyku, zaburzenia krzepnięcia. W dalszym ciągu karmiona jest tylko i wyłącznie przez Peg'a.

W 2024 r. Wiktoria kwalifikowana jest do zespolenia splenorenalnego. Operacja jest bardzo poważna, ale konieczna ponieważ wyniki bardzo się pogorszyły a śledzona ciągle się powiększa.

Na co dzień Wiki uczęszcza do przedszkola Stowarzyszenie na TAK, Przedszkole Specjalistyczne "Orzeszek". Jest to miejsce, gdzie Wiki ma zajęcia z pedagogiem, zajęcia rehabilitacyjne, różnego rodzaju zajęcia np. dogoterapie, alpakoterapie, stymulacje itp. Popołudniami również kontynuowana jest rehabilitacja w miejscu, w którym Wiki zaczynała przygodę z rehabilitacjami. Wiktoria korzysta ze specjalnych zabawek na switch (przycisk) i sama może uruchomić zabawkę. Niestety w dalszym ciągu nie podnosi nic sama, zabawki utrzyma tylko lekkie i te, które jej się poda, które jest w stanie zacisnąć dłoń. Cały czas pracujemy nad rozprostowaniem paluszków. Niestety jedno z bioderek Wiktorii zaczyna być uszkodzone wiec bardzo ważne jest jej układanie i pozycja, w której spędza swój dzień.

Planujemy w 2024 r. wymianę wózka, ponieważ w obecnym Wiki zaczyna być "ciasno", jak również zakup specjalnego siedziska do kąpania w wannie i wymianę fotelika samochodowego.

Żeby móc dalej wspierać Wiktorię przekaż jej swój 1,5% z podatku lub wpłać dowolną darowiznę na jej rzecz. Dziękujemy! Wiktoria z rodzicami.

Przekaż 1,5% podatku:

KRS 0000290273

Cel szczegółowy / tytuł przelewu: WIKTORIA PĘSIEK

Nr konta 86 1600 1101 0003 0502 1175 2150

Fundacja Cor Infantis nie pobiera prowizji ani dodatkowych opłat. Całość przekazanych środków przeznaczana jest na pomoc dziecku. Dziękujemy!

Możesz także pomóc Wiktorii przy okazji zakupów online. To nic nie kosztuje! Zobacz jakie to proste - KLIKNIJ

Inne artykuły w tej kategorii:

Weronika Sądej

Weronika przyszła na świat z poważną wrodzoną wadą serca. We wczesnym dzieciństwie przeszła t...

Justyna Dobranowska

Justynka ma złożoną wadę serca VSD, ASD II, CoA ,TR II. Przeszła niedokrwienny udar mózgu po któr...

Michalina Binek

Przekaż 1,5% podatku: KRS 0000290273 Cel szczegółowy / tytuł przelewu: MICHALINA BINEK Nr ...