Skip to main content

Jan Szypulski-Kalbarczyk

Jaś urodził się w Łodzi z wrodzoną wadę serca pod postacią Tetralogii Fallota. Wada ta charakteryzuje się czterema zaburzeniami, które pojawiły się u Jasia. Są to: przesunięcie w prawo aorty (prawostronne położenie aorty, dekstropozycja aorty), ubytek w przegrodzie międzykomorowej, zwężenie pnia płucnego, przerost prawej komory serca.

O wadzie dowiedziałam się w połowie ciąży podczas USG prenatalnego. Dostałam wówczas skierowanie na comiesięczne badania echa serca, które były wykonywane do porodu. Z powodu podejrzeń innych schorzeń została wykonana również amniopunkcja w celu ich wykluczenia. Po porodzie spędziliśmy prawie dwa tygodnie w szpitalu, gdzie Jaś był kontrolowany pod kątem saturacji oraz było wykonywana Echo serca. Został zakupiony sprzęt medyczny pulsoksymetr, gdyż zaleceniem i warunkiem wyjścia ze szpitala od lekarza było codzienne sprawdzanie saturacji w warunkach domowych.

W pierwszych miesiącach życia Jaś był trochę niespokojnym dzieckiem, płaczliwym czasami podczas niepokoju i płaczu pojawiały się napady anoksemiczne które prowadziły do sinicy a w skrajnej sytuacji do utraty przytomności.

W Czwartym miesiącu życia saturacje zaczęły nagle spadać do 70- 75, skutkiem czego w trybie natychmiastowym pojechaliśmy do Łodzi i została wykonana operacja serca. W szpitalu spędziliśmy miesiąc, tydzień Jaś przebywał na intensywnej terapii, gdzie przeszedł zapalenie płuc. Obecny stan Jasia jest całkiem dobry. Po operacji stał się on ciekawym świata, radosnym i energicznym dzieckiem.

Łódź jednak stała się naszym drugim domem, gdyż nadal są wymagane kontrole i wizyty na Oddziale Kardiologii. Czeka go również kolejna operacja, a obecnie czekamy na rehabilitację po przebytej operacji, gdyż przez trzy miesiące mamy ograniczenia, skutkiem czego kwestie rozwojowe Jasia są wstrzymane, a jego niektóre umiejętności nie są na poziomie jego obecnego wieku.

Otrzymane środki będą przeznaczone na dalsze leczenie Jasia, rehabilitację oraz leki.

Przekaż 1,5% podatku:

KRS 0000290273

Cel szczegółowy / tytuł przelewu: JAN SZYPULSKI-KALBARCZYK

Nr konta 86 1600 1101 0003 0502 1175 2150

Fundacja Cor Infantis nie pobiera prowizji ani dodatkowych opłat. Całość przekazanych środków przeznaczana jest na pomoc dziecku. Dziękujemy!

Możesz także pomóc Jasiowi przy okazji zakupów online. To nic nie kosztuje! Zobacz jakie to proste - KLIKNIJ

Inne artykuły w tej kategorii:

Weronika Sądej

Weronika przyszła na świat z poważną wrodzoną wadą serca. We wczesnym dzieciństwie przeszła t...

Justyna Dobranowska

Justynka ma złożoną wadę serca VSD, ASD II, CoA ,TR II. Przeszła niedokrwienny udar mózgu po któr...

Michalina Binek

Przekaż 1,5% podatku: KRS 0000290273 Cel szczegółowy / tytuł przelewu: MICHALINA BINEK Nr ...