Skip to main content

Kalina przyszła na świat jako jedno z bliźniąt jednojajowych, niestety los tak chciał, że to ona urodziła się z ciężką i złożoną wadą serca pod postacią zespołu niedorozwoju prawego serca (HRHS), zwężeniem zastawki trójdzielnej oraz ubytkiem w przegrodzie międzyprzedsionkowej.

Obecnie Kalinka skończyła 4 lata na co dzień  jest cudownym i bardzo radosnym dzieckiem – jednak jej serce dalekie jest od ideału. Pomimo swoich trudności uśmiech nie schodzi z jej twarzy. Bardzo lubi poznawać świat i nowych ludzi. Niestety aktualna sytuacja zdrowotna Kalinki wciąż jest niejasna i niepewna. W związku z czym Kalinka regularnie co kilka miesięcy jest hospitalizowana, by niczego nie przeoczyć. Obecnie serduszko Naszej córeczki jest wydolne i pozwala jej na co dzień w miarę normalnie funkcjonować. Natomiast lekarze wciąż nie wiedzą jak długo ten stan potrwa i jakiego jeszcze leczenia interwencyjnego będzie wymagać w najbliższej przyszłości. Budowa jej serduszka niestety wciąż pozostawia wiele wątpliwości i obaw co do dalszego samodzielnego funkcjonowania.  Dlatego też, wymaga ona ciągłej obserwacji kardiologicznej i wsparcia wielu poradni specjalistycznych.

Kalina ma za sobą już wiele ciężkich chwil, cewnikowań serca i częstych pobytów w szpitalu. Pomimo tych wszystkich przeciwności losu jest Naszym największym i najdzielniejszym wojownikiem.

Dlatego też w imieniu własnym oraz Naszej córeczki bardzo prosimy o jej dalsze wsparcie - środki zebrane w ramach 1,5% podatku będą stanowiły zabezpieczenie i zostaną przeznaczone na jej leczenie i rehabilitację. Za co  z całego serca dziękujemy. 

Marta, Maciej i Kalinka Nowakowie

Przekaż 1,5% podatku:

KRS 0000290273

Cel szczegółowy / tytuł przelewu: KALINA NOWAK

Nr konta 86 1600 1101 0003 0502 1175 2150

Fundacja Cor Infantis nie pobiera prowizji ani dodatkowych opłat. Całość przekazanych środków przeznaczana jest na pomoc dziecku. Dziękujemy!

Możesz także pomóc Kalince przy okazji zakupów online. To nic nie kosztuje! Zobacz jakie to proste - KLIKNIJ

Inne artykuły w tej kategorii:

Agata Kuźma

Agatka to już 5-letnia dziewczynka, z wyjątkowym sercem i uśmiechem dla każdego. Charakterna i ra...

Lena Jarosz

Lena urodziła się 22.11.2012r. w Warszawie z wadą serca charakteryzującą się krytycznym zwężeniem...

Tomasz Kubik

Tomuś urodził się z połową serca. Przeszedł 3 ciężkie operacje, cewnikowania, ogrom badań i kontr...