Skip to main content

Michał Żydek

Nasz Michał jest już poważnym 6 latkiem, który chodzi do przedszkola. Z tym “chodzeniem” bywa różnie z racji, że jest to pierwszy rok w przedszkolu, więc czasem przypląta się jakaś choroba lub wizyta w szpitalu.

Michał jest w dalszym ciągu pod stałą opieką kardiologa z SCCS w Zabrzu. W marcu 2022r. Michał miał wykonane przezprzełykowe echo serca. Badanie to wykazało, że wada jest bardziej złożona niż na początku przypuszczano. Korekta będzie natomiast bardzo trudna do przeprowadzenia. My jako rodzice staramy się podjąć jak najlepszą decyzję co do sposobu leczenia Michała lecz nie zawsze jest to proste. Podczas kardiologicznej wizyty kontrolnej w grudniu 2022r. Michał otrzymał dodatkowy lek mający na celu poprawę wydolności jego organizmu. W wyniku kontrolnej wizyty kardiologicznej w październiku 2023 roku, Michał otrzymał skierowanie do szpitala na kolejne badania kontrolne. Na miejscu okazało się, że podczas naszej wizyty na oddziale będzie lekarz z Genewy dr Tornike Sologashvili. Doktor prześledził historię choroby Michała i zdecydował, że operacja jest jak najbardziej możliwa do wykonania. Jednakże warunkiem jej przeprowadzenia koniecznie jest ponowne przeprowadzenie cewnikowania serca. W dniu 17.01.2024 roku Michał został przyjęty na oddział kardiologii dziecięcej w Zabrzu w celu wykonania cewnikowania serca. 18.01.2024 roku wykonano potrzebne badanie teraz czekamy na decyzję kardiochirurgów w celu dalszego planu leczenia Michała. Mamy nadzieję, że Michał zostanie zakwalifikowany do operacji i tym samym jego stan ulegnie poprawie. Teraz Michał szybciej się męczy i uwydatnia się sinica. Dlatego też serdecznie prosimy o wpłaty 1,5% z podatku, pozyskane w ten sposób środki będziemy mogli przeznaczyć na bieżące i przyszłe potrzeby związane z leczeniem Michała. Chcielibyśmy również serdecznie podziękować za wszystkie dotychczasowe wpłaty.

KRS 0000290273

Cel szczegółowy / tytuł przelewu: MICHAŁ ŻYDEK

Nr konta 86 1600 1101 0003 0502 1175 2150

Fundacja Cor Infantis nie pobiera prowizji ani dodatkowych opłat. Całość przekazanych środków przeznaczana jest na pomoc dziecku. Dziękujemy!

Możesz także pomóc Michałowi przy okazji zakupów online. To nic nie kosztuje! Zobacz jakie to proste - KLIKNIJ

 

 

 

Inne artykuły w tej kategorii:

Agata Kuźma

Agatka to już 5-letnia dziewczynka, z wyjątkowym sercem i uśmiechem dla każdego. Charakterna i ra...

Lena Jarosz

Lena urodziła się 22.11.2012r. w Warszawie z wadą serca charakteryzującą się krytycznym zwężeniem...

Tomasz Kubik

Tomuś urodził się z połową serca. Przeszedł 3 ciężkie operacje, cewnikowania, ogrom badań i kontr...